dgstudio.cz s.r.o logo

Integrovaná doprava Zlínského kraje

  • KLIENT: Integrovaná doprava Zlínského kraje
  • KATEGORIE : Web, Grafika, Copywriting

Byli jsme požádání o pomoc při rozběhu marketingu pro IDZK - Integrovanou dopravu Zlínského kraje. Po důkladné analýze celého zadání jsme začali pracovat na webu https://www.idzk.cz.

Dále bylo třeba vymyslet název a vytvořit design pro cestovní karty ZETKA, které potřebuje každý cestující, chce-li čerpat výhody IDZK při přepravě autobusy i vlaky.

Pro tento projekt dále komplexně zajišťujeme tvorbu většiny vizuálních komunikačních nástrojů, pomáháme s indentifikací informačních kanceláří a atp.

Pokud uvidíme někde na autobusu či vlaku logo IDZK, můžeme za to my :-)
 

INTEGROVANÁ DOPRAVA ZLÍNSKÉHO KRAJE

Integrovaná doprava Zlínského kraje je sjednocení všech dopravců působících ve Zlínském kraji pod jednu střechu. Co to pro obyvatele znamená? Jedna karta na kterou si uživatel nahraje prostředky. Tuto kartu pak přijímají všichni dopravci ve Zlínském kraji.

Co všechno jsme dělali?

Web & E-shop
ZETKA
Kampaň ZETKA

RYCHLÉ VYHLEDÁVÁNÍ SPOJE

Rychlé vyhledání spoje dostupné
přímo na úvodní stránce.

.

HLAVNÍ NOVINKA

Dali jsme si záležet, aby návštěvník
nepřehlédnul důležité informace.

SJEDNOCENÉ VÝLUKY

Výluky a havárie, vlaky a autobusy.
Všechno přehledně na jedné stránce.

VŽDY PO RUCE

Web funguje skvěle na chytrých telefonech.
Důležité informace tak jsou vždy po ruce.

ZETKA

KOMUNIKACE
MARKETING
REALIZACE

Co je Zetka?

Karta má usnadnit dopravu cestujícím v rámci integrovaného dopravního systému Zlínského kraje. Mimo jiné je možné kartu uplatnět v Moravskoslezském kraji v systému ODIS.

Interní komunikace

Pro úspěch projektu není potřeba nastavit pouze komunikaci s veřejností, ale i vnitřní komunikaci s dopravci, obcemi, prodejci, atd. Přesně to jsme udělali.

Cíle interní komunikace

Obeznámit vedení obcí, řidiče, pokladní na nádraží, jak systém funguje, jak kartu prodat a jak zákazníkovi poradit, ujistit o přechodu a popř. odpovědět na jakékoliv otázky, které může zákazník vznést.

Pilíře interní komunikace

Karta není nepřítel a nestěžuje život, právě naopak. Ikdyž na první pohled může vypadat systém komplikovaně, v podstatě je to velmi jednoduchá záležitost.

Persony

Popsali jsme pozice jednotlivých lidí, kteří hrají v adopci systému určité role. Popsali jsem jejich problémy a jak by je měli řešit.

Řidič autobusu

Problém

Řidič má na každého cestujícího méně jak minutu času.

Cíl komunikace

Pochopit systém a umět ho použít. Poradit cestujícímů, kde si najít potřebné informace.

Obsluha pokladny

Problém

Prodejci potřebují rychle reagovat i na komplikované požadavky a umět odpovědět i na to, na co aktuálně nezanjí odpověď.

Cíl komunikace

Opravdu detailně pochopit systém a umět poradit zákazníkovi i za použití improvizace.

Chcete s námi spolupracovat?

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.